Klasykami.pl

15 Sierpnia 2018

Wiesmann

Roadster

Newsy motoryzacyjne

Wiesmann powraca do żywych!

Jeremy Clarkson powiedział kiedyś, że jest to idealny brytyjski roadster, ale produkcji niemieckiej. Obecnie pojawiają się plany wielkiego powrotu tego Brytyjczyka, u którego płynie niemiecka krew. Problem w tym, że reaktywacja trwa już od dłuższego czasu.

Weismann jest producentem ręcznie wykonywanych sportowych samochodów. Marka została założona przez dwóch braci w 1988 roku i miała za zadanie produkować małe sportowe auta. Specjaliści w mało seryjnej produkcji stworzyli wyjątkowy samochód. Niestety w pewnym momencie firma była niewypłacalna i w 2013 roku ogłoszono upadłość. W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że Wiesmann zostanie reaktywowany. Ale mało tego! Podczas Salon Prive ma zaprezentować nowy model. Ma się to odbyć za kilka tygodni i miejmy nadzieję, że tak się stanie. Wątpliwości nasuwa fakt, że Wiesmann już od kilku lat próbuje wrócić do gry, a nowy samochód został ogłoszony już w 2016 roku.

Na razie nie wiadomo zbyt dużo o nowym samochodzie. Czy znajdzie się tam silnik z obecnego M5 (silniki BMW napędzały Wiesmanna do 2013 roku i teraz ponownie jednostki napędowe będzie dostarczał producent z Monachium)? Jeśli tak się stanie, to 600KM pod maską tak małego roadstera, będzie czymś nie do okiełznania. Czy to się uda? Trzymamy kciuki!

Jeśli chcecie obejrzeć tego roadstera na zdjęciach, to zapraszamy do naszego artykułu sprzed dwóch lat. Wtedy też mogliśmy dotknąć Weismanna i obfotografować go z każdej strony. Zajrzyjcie tutaj: https://klasykami.pl/wiesmann-mf3-nowoczesny-klasyk/

Artykuły