Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasykami.pl

8 Listopada 2018

Mini Cooper S

Rynek klasyków

Aukcja

Spędził 30 lat w szopie, teraz został sprzedany za 20 tysięcy funtów. Mowa o Mini w fatalnym stanie.

Temat cen klasyków to zabawny fragment świata klasycznej motoryzacji. Mógłby nawet o tym powstać film. Byłby nieco nudny, momentami śmieszny, ale ilu pasjonatów, tyle opinii o cenach, ofertach i tak dalej. Z jednej strony śmiejemy się często z argumentacji sprzedających odnośnie wysokich cen w stosunku do mniej lub bardziej podobnych ofert sprzedaży. Z drugiej jednak potrafimy docenić świetny stan pojazdu, który dla wielu może być „bardzo drogi”.

Dzisiejszy bohater to dla mnie rzecz niezrozumiała lub zwyczajnie w świecie przespałem wzrost cen Mini Coopera. Kiedyś już chyba pisałem przy okazji tekstu i spotkaniu z tym samochodem, że jest to najfajniejszy mały klasyk, który może pokonywać zakręty z rajdowymi prędkościami bez żadnego zająknięcia. Świetny oldtimer, a w mojej głowie wygrywa ze wszystkim, co małe i również klasyczne.

Mini ze zdjęć niedawno trafił na aukcje. Od 1978 roku stał w szopie, a po jakimś czasie ta szopa zawaliła się na samochód i wszystko niszczało w zapomnieniu. Niemal cały przód zniknął, silnik nie odpala, ale to nie przeszkodziło w osiągnięciu naprawdę wysokiej ceny końcowej jaką zwycięzca postanowił zapłacić. Mówimy tutaj o 20 000 funtów (słownie: dwadzieścia tysięcy funtów 00/100). Jak na takiego małego Brytyjczyka w takim stanie cena wydaje się naprawdę wygórowana. Zakładano, że samochód zostanie sprzedany za około 3 000 – 10 000 funtów. Osiągnięte dwadzieścia tysięcy może się odrobinę bronić tylko tym, że jest to Cooper S z 1965 roku.

Ambitny projekt, który ktoś tutaj właśnie zaczyna z pewnością zakończy się sukcesem. Tymczasem zachęcamy do powrotu do artykułu o Mini: https://klasykami.pl/maly-wielki-klasyk/

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x