Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

klasykami.pl

20 Maja 2018

Mercedes-Benz

W124 500E

Rowan Atkinson

Mercedes 500E Rowana Atkinsona na sprzedaż. Drugie podejście!

Dokładnie 25 maja na aukcję w Wielkiej Brytanii trafi Mercedes-Benz 500E z 1991 roku. Nic w tym ekscytującego, ale ciekawostką jest fakt, że samochód należy do Rowan’a Atkinsona. To druga próba sprzedaży tego samochodu.

Model W124 u nas w Polsce każdy zna. Niezniszczalny diesel, marzenie wielu w latach dziewięćdziesiątych. Teraz to pełnoprawny (trochę nudny) youngtimer, ale jest taka wersja modelu 124, o której nadal wielu marzy, w tym również ja. To model 500E, czyli najmocniejsza wersja stworzona przy współpracy z Porsche. Jak wielu mówi, to Porszak w skórze Mercedesa. Pod maską drzemie pięciolitrowy silnik o oznaczeniu M119, a do setki rozpędza się w 6 sekund. Na początku lat 90 w limuzynie klasy średniej, to był całkiem niezły wynik.

Rowan Atkinson kupił samochód w 1991 roku, jako nówka sztuka. Oprócz właściciela dodatkową zaletą auta jest fakt, że jest jednym z 29 egzemplarzy z kierownicą po poprawnej stronie na wyspach, który został „oficjalnie” sprowadzony w latach produkcji. Aktor po czterech latach, czyli w 1995 roku sprzedał samochód, aby po 23 latach w 2017 r. odkupić go od człowieka, któremu samochód sprzedał. Co Atkinsonem kierowało przy ponownym nabyciu tego samego egzemplarza tego nie wiadomo. Możemy tylko przypuszczać, że Rowan wie, co dobre.

Atkinson od lat jest miłośnikiem motoryzacji. W swojej kolekcji posiada wiele „egzotycznych” aut. Chyba najsłynniejszym jest jego (już teraz były) McLaren F1. Samochód kupił w 1997r. którego dwukrotnie rozbił, o czym mogliście już słyszeć. Nawet to nie przeszkodziło aktorowi sprzedać samochód za 8 milionów funtów w 2015r. Aha, Atkinson samochód kupił za 640 tysięcy. Co Jaś Fasola ma w garażu? Być może stoi tam zielony Miniak, ale wiadomo, że posiada Rolls Royce’a zrobionego specjalnie na potrzeby filmu Johnny English, Lancia Delta Integrale, Aston Martin DB2 lub chociażby Honda NSX.

Wracając do 500e – Samochód od lat jest regularnie użytkowany, a stan licznika to 193 000 mil. Jeśli szukasz 500E z ciekawą historią, to jedź i licytuj. Aukcja odbędzie się 25 maja w Warwickshire Exhibition Centre.

Artykuły

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x