Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Klasyki w FSO

czyli wystawa, którą każdy fan motoryzacji powinien odwiedzić
klasykami.pl
3 października 2019
Ulica Jagiellońska 88 w Warszawie, Żerań! Każdy kto fanem motoryzacji się nazywa ten powinien znać podany adres. Nie byle co tam się mieściło. Oczywiście nie każdy musi być fanem polskiej motoryzacji. Mnie osobiście serce bije bardziej przy niemieckim klasyku niż przy Fiacie 126p, ale Fabryka Samochodów Osobowych to kawał dobrej historii, która niestety już na dobre się skończyła. Czy na pewno? Bo duch motoryzacji nadal tam jest.

Zobaczyć bramę FSO to dla mnie za każdym razem fajne doświadczenie. Lubię tam być. Niedawno ktoś wpadł na genialny pomysł i tchnął w to miejsce trochę motoryzacyjnego życia. Takiej wystawy nie ma nigdzie w Polsce. Dosłownie! A jeśli ktoś tworzy taką wystawę pod takim adresem, to warto przejechać kawał drogi i zobaczyć miejsce i samą wystawę na oczy. Jak już wcześniej pisałem wielkim fanem klasyki polskiej nie jestem, ale (tak mi się wydaje) potrafię ją docenić i bardzo mnie cieszy, że najwięcej można tam zobaczyć naszych zabytków i rzeczywiście mowa tutaj o dobrej ilości, która zadowoli nie jednego malkontenta.

 

Klasyka zachodnia również tutaj dotarła.

Jednak chciałbym uspokoić wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć coś więcej od Maluchów i Polonezów. Mamy tutaj zagraniczną motoryzację i spokojnie, nie są to same Mercedesy. Jak to zwykle bywa moje oczy zwrócone są w stronę DeLorean’a, ale mamy tutaj też Porsche, Mustanga, E-type’a, Forda T, Rolls Royce’a i wiele, wiele innych.

Dobra sprawa to również sama formuła zwiedzania. Nie wygląda to tak, że wchodzimy na wystawę i kręcimy się po niej bez ładu i składu. Po pierwsze bilet można kupić tylko przez internet na daną godzinę i całość zwiedzamy z przewodnikiem, który co nieco opowie o wystawionych autach, czyli czegoś można się jeszcze dowiedzieć, posłuchać.

Czas jaki spędziłem na wystawie, to (jeśli dobrze pamiętam) dwie godziny. Wszystko obejrzane, sfotografowane i co ciekawe, wystawa ma być powiększana. Czyli nie jest to jednorazowy wypad, dobrze jest wrócić tam za jakiś czas. Jeśli będziecie mieli trochę czasu będąc w stolicy, polecam wybrać się na Jagiellońską 88 i zobaczyć wystawę na własne oczy.

Tagi: fso

Dołącz do dyskusji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły

0 0 votes
Article Rating