Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a

Termin:

Miejsce wydarzenia:

Strona WWW:

Złombol 2022 // 16 edycja // The Albania edition

This event has passed.

Złombol 2022 // 16 edycja // The Albania edition

Katowice – Albania
The Albania edition
Trasa wschodnia: Czechy, Słowacja, Węgry, Serbia, Kosovo, Macedonia, Albania Trasa zachodnia: Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Albania
Start: 03.09.2022
🏁Stadion Śląski
Meta: 06.09.2022
Republika e Shqipërise, po naszemu Republika Albanii ma specjalne miejsce w naszych sercach! Podczas kilku edycji przekroczyliśmy jej granice ale nigdy jeszcze nie była naszym głównym celem. „Przejazdem” nie możemy jednak doświadczyć uroków tej perły Bałkanów! Znamy niejedną legendarną opowieść z naszych wypraw przez ten piękny kraj. Jesteśmy zauroczeni jej krajobrazami, pasmami górskimi , wybrzeżem i jeziorami. Pokochaliśmy kuchnię tego regionu, ale teraz chcemy się nią rozkoszować! Od wielu lat krążyła nam po głowie edycja, która pozwoli jeszcze lepiej poznać ten kraj, jego mieszkańców i kulturę.
Dla zainteresowanych rolnictwem, Albania w pewnych uprawach jest liderem Europy 😉
Różnorodność tras, którymi można dotrzeć na miejsce jest wręcz nieograniczona. Na początku łączy je tylko przejazd przez Czechy ale później to już sieć nieskończonych możliwości. Budapeszt czy może Balaton? Lub bardziej zachodnią trasą przez Wiedeń i Zagrzeb? Idąc tropem wschodniej trasy mamy do dyspozycji Serbię, Kosowo oraz Macedonię, jezioro Ochrid (w którym żyje endemiczny Łosoś Letnica) i duuuużo podjazdów 🙂. Ale nie tylko wielbiciele górskich klimatów znajdą coś dla siebie. Zachodnia trasa to raj dla fanów Adriatyku, plaż i pięknych niekończących się zatoczek i wysp! Po drodze Split, Dubrovnik i w uroczym Montenegro imprezowa Budva, Boka Kotorska (bałkańskie fiordy), Tara (najgłębszy kanion Europy z opcją raftingu), jezioro Szkoderskie (raj dla ornitologów) oraz dalsza trasa wzdłuż wybrzeża albańskiego.
Samo opisywanie tras już w nas wzbudza wielkie emocje i trudno będzie się doczekać na tą bałkańską edycję pełną atrakcji, przygód, przeszkód i niesamowitych zdarzeń.
Piszemy to co roku i nie wyłamiemy się tym razem. Będzie to trudna edycja z przeprawą przez wiele pasm górskich w letnich temperaturach. Kto był ten wie. to nie są przelewki i będą techniczne oraz nerwowe blackouty.
Czego możecie oczekiwać:
– Że pomożecie dzieciom
– Że zrobicie coś niesamowitego i wyjątkowego
– Bałkańskich klimatów
– Możliwość zwiedzenia niezliczonej ilości interesujących miast i miasteczek
– Eksplozji smaków
– Rozmaitych awarii, załamań nerwowych, napraw oraz nieudanych napraw, zatartych mostów…
– Problemów wszelkiej maści w różnych wersjach
– Bycia częścią Złombolowej rodziny! (dość dziwnej, dużej, głośnej ale bardzo fajnej)
– Oderwania się od rzeczywistości (z reguły mniej kolorowej niż na Złombolu)
– Dobrego pretekstu na wyjazd z kumplami/koleżankami
Czego NIE możecie oczekiwać: (to naprawdę nie jest tylko chwyt marketingowy!!)
– Cienia
– Pomocy mechaników
– Pomocy Assistance
– Usług Lawety
– Pomocy psychologa
– Części zamiennych
– Wodzireja
– Niańczenia
– Rozpatrywania skarg i zażaleń
– Wygodnych noclegów ani dobrej pogody!
– Niekończących się miejsc noclegowych ?
– Czerwonego dywanu
– 5 gwiazdek (ani czterech, ani jednej)
– Serwisu Concierge
– Fizycznego wypoczynku
– Ergonomicznych foteli/materacy/mebli
– Bezglutenowego jedzenia
Złombol Albania Edition
Będzie extremalnie!
Będą zatarte silniki!
Będzie wielki wyczyn!
Nie będzie pomocy!
Będzie wielka przygoda!
Złombol – the real gamble! W tym roku jak nigdy!
Jesteś pewien? Niedługo rejestrację na RallyGO!
Prosimy zapamiętajcie, że wszyscy – całokształt tworzymy rajd Złombol i tylko jeśli wszyscy zdecydujemy się na zgodne z zasadami reprezentowanie imprezy oraz postępowanie z wyznaczonym przez organizatorów regulaminem da nam możliwość zakończenia tegorocznej edycji sukcesem oraz możliwość na kontynuację w przyszłych latach. Złombol tworzą uczestnicy, wszyscy składają się na sukces i powodzenie tej imprezy!
Najważniejszą zasadą pozostaje – 100% uzbieranych środków przeznaczymy na realizację marzeń dzieci z domów dziecka. Organizatorzy nie czerpią zysku z imprezy oraz nie pobierają wynagrodzenia za organizację.