Dobra dawka zabytkowej motoryzacji na Instagramie

Czyli coraz ciekawsze profile oraz zdjęcia, które warto zobaczyć.

klasykami.pl

10 sierpnia 2018

Tym razem chciałbym zachęcić Was do częstszego korzystania z aplikacji Instagram. Kiedyś rzadko tam zaglądałem, przez co w pewnym momencie profil klasykami zamarł na bardzo długi czas. To było kiedyś, a teraz – coraz częściej znajduję mnóstwo świetnych zdjęć i naprawdę ciekawych profili, które prowadzą po pierwsze świetni fotografowie, a po drugie osoby, które mają bzika na punkcie starej motoryzacji. Zapewne podobnie jak Wy.

Dlatego właśnie postanowiłem zebrać najciekawsze instagramowe miejsca, w które warto się wybrać. Być może część z nich znacie, a może będą to nowości, które warto obserwować. Nieustannie ich szukam i stopniowo będę się z Wami tym dzielił.

Timetravelbenz

Pierwszy profil jest trochę inny od wszystkich. Nie ma tutaj zbioru zdjęć kilkunastu samochodów, możemy tu spotkać tylko dwa klasyczne Mercedesy, a dokładnie W126 i R107. Profil przykuł moją uwagę i za każdym razem czekam na nowe zdjęcia. W największym skrócie chodzi tutaj o podróżowanie wspomnianymi samochodami. Instagramowy profil jest swego rodzaju zapisem podróży, jakie funduje facet, który go prowadzi. Podróżuje z synem, ze swoją dziewczyną, a czasem i sam. Największym plusem tego profilu są miejsca oraz sposób, w jaki są pokazywane. Tyczy się to również obu Mercedesów. Zachęcam do obserwowania.

Sportfahrer

Jeśli jesteście fanami (głównie) dobrej niemieckiej, czasami może nudnej i bardzo poukładanej motoryzacji, to ten profil Wam się spodoba. Choć z drugiej strony nie fiksujcie się, że obecna jest na nim tylko niemiecka motoryzacja. Na pewno warto odwiedzić ten profil nawet jeśli macie dość klasyków naszego zachodniego sąsiada. Moje serce skradła BMW ALPINA B7/1 Turbo Coupé. Szóstka to prawdziwy kozak, a sportfahrer dostarczy Wam dobrej dziennej dawki klasyków, którą zalecają lekarze.

Amy Shore

Już kiedyś pokazywałem profil tej Pani, ale takich zdjęć nigdy za wiele. Fotografie, jak i samochody pokazywane na nich, to już wyższa półka. Jeśli dany samochód był już obfotografowany z każdej strony przez setkę fotografów, a przychodzi jedna osoba i pokazuje ten wóz niby z tej samej strony, ale jednak ta fotka jest mega oryginalna i inna od pozostałych, to mnie to bardzo mocno zachwyca i łapie za serce. Własne spojrzenie oraz niebanalny klimat prawdziwej motoryzacji. Chyba nie muszę polecać 🙂

Ingmar Botker

Tego gościa odkryłem na Instagramie stosunkowo niedawno, ale już po zobaczeniu pierwszych kilku zdjęć wiedziałem, że będę tam zaglądał bardzo często. To kolejny przykład własnego, wypracowanego klimatu i pokazywania własnym okiem zabytkowej motoryzacji. Tutaj nawet Volvo 740 lub Zastava wyglądają niecodziennie. Jak wejdziecie i będzie przeglądać fotki, znajdziecie Fiata 126p na duńskich tablicach.

German tourist 📸

Post udostępniony przez Ingmar Bötker (@ingmarbtker)

Urban camo just got a whole new meaning 🙈

Post udostępniony przez Ingmar Bötker (@ingmarbtker)

Delorean4267

Profil założony przez człowieka, który kupił Deloreana do renowacji i teraz dzieli się swoimi pracami oraz postępem w rozbieraniu (i miejmy nadzieję w składaniu) samochodu. Jeśli ktoś mnie zna ten wie jedno. Mam totalnego fioła na punkcie DeLoreana. Może nie jestem jakimś totalnym świrem, bo wiem, że nie jest to najlepszy samochód świata. Miałem okazję jeździć, gadać o nim z milion razy i zawsze żartuję, że jeśli go kiedykolwiek kupię, to zapewne po tygodniu będę czytał angielskie fora z serii „jak naprawić elektrykę”. Później znajdę w końcu odpowiedź w stylu „Are you kidding me?”. Ten profil może nie ma kapitalnych zdjęć, ale jest to miejsce, które z racji mojej nad wyraz dużej pasji do nierdzewki, odwiedzam ostatnio bardzo często. Profil jest stosunkowo młody, bo i renowacja trwa dopiero z dwa miesiące. Fajna sprawa! To jeden z tych profili z pomysłem. Trzymam kciuki, aby wszystko się udało, a jak widać pracy jest całkiem sporo.

Do tematu instagramowych miejsc wartych uwagi będziemy wracać. Warto założyć konto i przeszukiwać w setkach zdjęć, tych najlepszych oraz mocno inspirujących. Klasycznej, dobrej motoryzacji jest tam naprawdę wiele. Przy okazji zachęcam do obserwowania na instagramie klasykami.pl. Niedługo kolejne ciekawe fotki oraz profile.

Artykuły