Co warto zobaczyć? Parę słów o Muzeum w Hotelu Verde – Mścice

Dzisiaj o jednym z miejsc, które warto odwiedzić, a o którym może nie wszyscy wiedzą. Mowa o Muzeum Aut Zabytkowych w miejscowości Mścice – ok 1,5 km od Koszalina.

 

Jeśli wybierasz się w tym roku nad morze polecam zajechać i obejrzeć wystawę (tak bym to nazwał), znajduje się ona w Hotelu Verde we wspomnianej już miejscowości. Możesz pomyśleć: a gdzie ja będę jechał, pewnie jakieś graty postawili co to nie warte złamanego grosza. HA, jakże się mylisz i błądzisz. Oczywiście są egzemplarz, które mnie osobiście nie zachwycają ale większość z tych aut to wyższa półka klasyków, zwykły śmiertelnik co najwyżej palcem po masce kurz zbierze.

 

Ale o jakich dokładnie autach mówimy? M in. Mercedes W187 220A Cabriolet z 53′, Mercedes 300SE Cabrio model W112 – wyprodukowano tylko 708 sztuk, co jest unikatem na skalę światową, Jaguar XK140 z 56′ i kolejny Mercedes 220S z 58′. Jakość renowacji powala, te auta chyba nie wyglądały tak w momencie wyjazdu z fabryki. Dalej mamy MGA z 58′ oraz MG TF. Na końcu sali stoją dwa duże Fiaty, ale zaraz zaraz, ten ostatni to Fiat 125p Akropolis, sportowa wersja, której wyprodukowano 50 sztuk – nie wydaje mi się żeby to była replika.

 

 

Na sali można oglądać również auta do renowacji, które mogą budzić jeszcze większe emocje niż te „idealne”. Mamy aż 3 modele Mercedesa 190SL, które czekają na lepsze czasy, dwa Jaguary E-Type oraz Mercedes W113 Pagoda, nie wiem czemu ale Pagode zawsze miałem za gejowóz – Przepraszam.

Na sali również stoją trzy motory, wszystko co wiem o motorach to to, że po znaczkach wiem, że jeden to Yamaha, drugi to BMW, którym mógłbym jeździć dzień w dzień i ostatni… znaczka nie dostrzegłem.

 

 

Muzeum otwarte jest w tygodniu od 8 do 23 i w weekendy od 11 do 22. Bilet to 8zł. Jeśli będziecie w okolicy – zajechać, zobaczyć – warto!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *