Klasyczna motoryzacja w najlepszym wydaniu!

a
klasykami.pl

ZWIEDZAMY

22 Marzec 2015

Hotel VERDE
Muzeum Zabytkowych Aut

Co warto zobaczyć? Parę słów o Muzeum w Hotelu Verde – Mścice

Dzisiaj o jednym z miejsc, które warto odwiedzić, a o którym może nie wszyscy wiedzą. Mowa o Muzeum Aut Zabytkowych w miejscowości Mścice – ok 1,5 km od Koszalina.

Jeśli wybierasz się nad morze w okolice Mielno – Kołobrzeg, polecam odwiedzić wystawę. Muzeum znajduje się w Hotelu Verde w Mścicach. Możesz pomyśleć: a gdzie ja będę jechał, pewnie jakieś graty postawili co to nie warte złamanego grosza. HA, jakże się mylisz i błądzisz. Oczywiście są egzemplarz, które mnie osobiście nie zachwycają ale większość z tych aut to wyższa półka klasyków, zwykły śmiertelnik co najwyżej palcem po masce kurz zbierze.

O jakich dokładnie autach mówimy? Między innymi Mercedes W187 220A Cabriolet z 53′, Mercedes 300SE Cabrio model W112 – wyprodukowano tylko 708 sztuk, co jest unikatem na skalę światową, Jaguar XK140 z 56′ i kolejny Mercedes 220S z 58′. Jakość renowacji powala, te auta chyba nie wyglądały tak w momencie wyjazdu z fabryki. Dalej mamy MGA z 58′ oraz MG TF. Na końcu sali stoją dwa duże Fiaty… zaraz zaraz, ten ostatni to Fiat 125p Akropolis, sportowa wersja, której wyprodukowano 50 sztuk – nie wydaje mi się żeby to była replika.

Na sali znajdują się także auta do renowacji, które mogą budzić jeszcze większe emocje. Mamy aż 3 modele Mercedesa 190SL, które czekają na lepsze czasy, dwa Jaguary E-Type oraz Mercedes W113 Pagoda, nie wiem czemu ale Pagode zawsze miałem za gejowóz.

Do tego wszystkiego mamy trzy motory, wszystko co wiem o motorach to to, że po znaczkach rozpoznaje Yamahe i BMW. Beemką mógłbym jeździć dzień w dzień.

Muzeum otwarte jest w tygodniu od 8 do 23 i w weekendy od 11 do 22. Bilet to 8zł. Jeśli będziecie w okolicy – zajechać, zobaczyć – warto!

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x