The Mercedes-Benz Sale

Kolekcjonerzy nie mogą usiedzieć w miejscu, liczą zaskórniaki, bilety zabukowane, tylko czekać na koniec marca. Powodem jest aukcja, która odbędzie się 28 marca w Stuttgarcie, a dokładniej w Muzeum Mercedesa. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie lista wystawionych aut.

Na aukcji zostanie wystawionych ponad 40 samochodów marki Mercedes-Benz. Wśród nich auta, które są niewątpliwie perełkami w świecie klasycznych aut jak np. Mercedes 770 cabrio D z 1931 roku, 540K cabrio A z 1938 roku.

Za model 540K spodziewana cena to 2-2,5 mln euro

 

 

za 770 Cabrio 2,3-2,8 mln euro – świat zwariował.

 

 

 

Oprócz tych dwóch aut, które mi osobiście średnio się podobają i o których trąbi się, że to perły itd. Na aukcji będzie kilka (i te już uwielbiam) Gullwingów oraz Roadsterów modelu W198, jak na taką aukcje będzie ich naprawdę sporo także jeśli się wybieracie i macie ciśnienie na Roadstera 300SL lub Gullwinga, na pewno coś znajdziecie dla siebie i wrócicie nim do domu. To by było dobre: wsiadacie na dworcu w Pociąg, a po 3 dniach wracacie w 300SL z 57 – “gdzie ja popełniłem błąd” zastanawiał się po powrocie.

 

 

 

Na aukcji pojawią się również dwa modele (przynajmniej tylu się doliczyłem) 600. Pamiętam jak Jack Nicholson jeździł takim w filmie Czarownice z Eastwick. W styczniowym numerze Classicauto pojawił się ciekawy artykuł o tym modelu.

 

 

Oprócz “wysokiej półki” pojawią się W116, kilka W107 również W113 Pagoda. Katalog wszystkiego co będzie można licytować znajdziecie tutaj

 

Moją uwagę zwrócił również cytuję: 1925 Mercedes Typ 8 Damenfahrrad. Prawda, że fajny, można by takim jeździć codziennie. Siodełko z odciskiem znaczka wymiata, jutro robię taki odcisk na swoim.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *