Motobazar Toruń

Impreza, o której zapomniałem, że na niej byłem

klasykami.pl

25 marca 2018

Motobazar w Toruniu odbył się… nie pamiętam kiedy, ale to było z pewnością pół roku temu. W związku z tym, że od wydarzenia dzieliło mnie raptem 5, może 7 kilometrów, postanowiłem, że z przyjemnością odwiedzę Tor na którym odbywała się impreza. Największą wpadką z mojej strony jest to, że kompletnie zapomniałem o tym, że tam byłem. Nie dlatego, że było tak słabo. Wręcz przeciwnie, po prostu wyleciało z głowy. Na szczęście przedwczoraj trafiłem na zdjęcia i pomyślałem „lepiej późno niż wcale”.

Jedną nogą w grobie, drugą na skórce od banana.

Myślę, że ideę „motobazarów” znacie. Ludzie z zajawką, którzy mają masę rupieci lub szrotu, pakują to wszystko do auta, jadą na bazar i wykładają na koc w celu sprzedaży. Inni zapaleńcy przyjeżdżają z chęcią odnalezienia czegoś nietuzinkowego lub w poszukiwaniu części do swojego projektu. Dzisiaj pomysł wydaje się całkiem doby, żywcem wzięty z minionej epoki. Chyba pamiętacie bazary oraz giełdy – aż chce się powiedzie „to były czasy”.

Kiedyś to była szara codzienność. Dzisiaj, w dobie internetu, to coś niespotykanego i przykuwającego naszą uwagę. Często kupuje się stare samochody, aby przenieść się o 30 lub 40 lat wstecz. Chyba podobnie jest z tymi bazarami.

Pamiętam, że cały ten handel, to nie była jedyna atrakcja. Mieliśmy mały zlot klasycznych aut. Mogliśmy oglądać np. Golfa II w wersji terenowej. Szkoda, że trzeba wielu osobom tłumaczyć, że nie są to żadne przeróbki domowe, a fabryczny Golf. Mieliśmy Trabanta, Poloneza, Dużego Fiata, spatynowanego Mercedesa, który skradł moje serce za swój stan i kilka innych ciekawych klasyków, które zobaczycie na zdjęciach.

Obok tego wszystkiego mogliśmy zobaczyć wyścigi jednośladów, ale to wszystko co Wam napiszę na ten temat, bo kompletnie nie pamiętam o co tam chodziło. Na pewno ciekawostką był przejazd motocykla, który był sterowany nie przez jedną, a dwie osoby. Oczywiście jedna osoba siedziała trzymając kierownicę, ale druga siłą ciężkości sprawiała, że pojazd mógł wchodzić szybciej w zakręty. Z pewnością ten opis nie jest zbyt dobry i pojazd ma fachową nazwę. Muszę zgłębić temat.

Motobazar Toruń oraz każdy inny motobazar jest wydarzeniem wartym uwagi i odwiedzenia. Jeśli będziecie mieli możliwość uczestnictwa w tego typu imprezie… pojedźcie, zobaczcie i kupcie. Polecam!

Artykuły

Mustang Bullitt: takie miejsca odwiedza prawdziwa gwiazda!

Klasykami.pl 23 Kwietnia 2018 Bullitt 1968 Ford Mustang Cars at the Capital Mustang Bullitt: takie miejsca odwiedza prawdziwa gwiazda! Wszyscy o tym pisali. Wszędzie mogliście o tym przeczytać! Każda gazeta, portal w każdym języku. Odkrycie na nowo Mustanga grającego...

Na sprzedaż! Największa kolekcja Fordów na świecie.

Klasykami.pl 17 Kwietnia 2018 Den Hartogh Ford Bonhams Na sprzedaż! Największa kolekcja Fordów na świecie. Ponad 200 samochodów oraz 50 motocykli, tworzących do niedawna zbiory muzeum Den Hartogh w Holandii zostanie wystawionych przez dom aukcyjny Bonhams na sprzedaż....

Trójmiejskie Rozpoczęcie Sezonu 2018

klasykami.pl 15 kwietnia 2018Jedna z tych imprez, w których z perspektywy widza snującego się między autami, wszystko jest na plus. Pogoda idealna, frekwencja świetna i najważniejsze - ilość aut satysfakcjonuje każdego. Nie wiem na czym polega fenomen imprez pod...

Barn Find… tym razem w Belgii!

Klasykami.pl 7 Kwietnia 2018 Barn Find Jaguar XK140 Michelotti Barn Find... tym razem w Belgii! Kolejne spektakularne odkrycie? Można zaryzykować i tak napisać. Przedstawiciele domu aukcyjnego Bonhams trafili do miejscowości Gandawa w Belgii, gdzie odkryli kilka...