Ferrari Schumachera sprzedane na aukcji!

W przeciągu 6-minutowej aukcji sprzedano bolid formuły 1, którym Schumacher wygrał Grand Prix Monaco w 2001 roku. Ferrari F2001 osiągnął cenę ponad 7,5mln dolarów.

Sprzedaż tego bolidu jest wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, Ferrari zostało wystawione na aukcje podczas licytacji Sotheby’s, ale nie klasyków lub rzeczy związanych z motoryzacją. Była to aukcja sztuki współczesnej. Innymi słowy, większość osób poszło tam z nastawieniem na kupno obrazu. Szczerze powiedziawszy oglądałem te obrazy na stronie Sotheby’s i nawet jakbym miał obrzydliwie ogromny majątek, to kupiłbym coś tylko dlatego ponieważ wcześniej podawaliby dobre drinki. Bolid był jedynym wystawionym obiektem, który miał kierownicę i cztery koła. Czy F2001 jest sztuką? W pewnym sensie tak. W końcu to nie jest zwykły samochód, a historyczny pomnik F1. Drugim powodem dla którego tak aukcja była wyjątkowa, to cena.

 

 

Jeśli się zastanowimy i cofniemy w czasie, zdamy sobie sprawę, że historyczne bolidy F1 trafiały na aukcję bardzo rzadko, a współczesne jeszcze rzadziej. Rzadziej od rzadko… Dlatego sprzedaż tego pojazdu, którym jeździł prawdziwy mistrz i legenda jest tak wyjątkowa. Cenę oszacowano na 4-5 milionów dolarów. Młotek uderzył przy kwocie 7 504 000$. Całkiem sporo jak na auto, którym nie pojeździmy po ulicy i nie odpalimy tak łatwo. Nigdy wcześniej bolid F1 nie został zlicytowany za tak wysoką kwotę. Przed aukcją rekord należał również do Ferrari Schummachera. Model F2004 został sprzedany w 2005 roku za ponad 3,8 mln $.

Jeśli ktoś uważa, że ta kwota to jakiś absurd, pomyślmy ile będzie warte Ferrari F2001 za 10 lub 15 lat. Reasumując, jeśli zastanawiasz się w co inwestować, niech to będą klasyki. I nie słuchaj, że mamy załamanie rynku. Przynajmniej pojeździsz czymś wyjątkowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *