Duemila Ruote

Sensacyjna aukcja o której piszą wszyscy

klasykami.pl

29 listopada 2016

Jeśli kiedykolwiek będziesz posiadać 430 samochodów w tym 40 aut marki Ferrari, 150 motocykli, 60 łodzi i wodolotów, aż 117 rowerów i niezliczoną ilość znaków, neonów i dystrybutorów paliw… każdy wkoło może pomyśleć: to jest gość! Szef wszystkich szefów zapewne. Raczej nikt by nie pomyślał, że całość może skonfiskować Państwo… no bo jak to?

Aukcja roku? Sensacja? Jedna z tych ciekawostek starej dobrej motoryzacji o której pisze każdy portal lub gazetka kucharska itd. Raz na jakiś czas mamy do czynienia z odkryciem lub jak w tym przypadku aukcją, która wzbudza zainteresowanie u każdego. Niekoniecznie z powodu samych aut ale ich ilości oraz historii jaka temu wszystkiemu towarzyszy. Jak to się u diabła stało, że tyle przedmiotów i pojazdów należało do jednego faceta, a teraz całość zostaje wystawiona na sprzedaż.

Duemlia Ruote czyli dwa tysiące kół to nazwa kolekcji człowieka, który nazywa się Luigi Compiano. Każdy z nas nie lubi płacić podatków ale Luigi chyba tego naprawdę nie znosił. Kolekcja została skonfiskowana przez rząd z powodu “dużej niechęci” do ich płacenia. Jak możecie się domyśleć, chodziło o srogą sumę liczoną w milionach euro. Problem w tym, że Compiano w pewnym momencie stracił płynność finansową, a jego dobrze prosperująca firma upadła. Wszystko przez to, że był nałogowym kolekcjonerem. Ciekawostką jest fakt, że jego firma, a właściwie rodzinne przedsiębiorstwo, zajmowało się działalnością ochroniarską, transportem pieniędzy, a także jej przechowywaniem. Klientami były instytucje bankowe, a nawet IKEA. Jeśli już na to wpadłeś/aś: być może niektóre z tych aut mogły zostać kupione za pieniądze tychże klientów, które były zdeponowane w skrytkach. Może małą część bo wcześniej kiedy jeszcze Luigi prowadził firmę było go stać na takie hobby.

Ale to nie jest celem tego tekstu aby rozpisywać się o tym jak Luigi powiedział NON dla podatków i zaczął kolekcjonować różne rzeczy i mógł się pochwalić m.in. pokaźną kolekcją filmów porno. Warto pochylić się nad listą wszystkich aut jakie zostały wystawione na sprzedaż. To nie są wcale zwykłe auta. W niektórych przypadkach to prawdziwe perły i złoto dla kolekcjonerów.

Za przeprowadzenie aukcji odpowiedzialny był znany dom aukcyjny RM Sotheby’s. Wszystkie przedmioty oraz rezultaty sprzedaży możecie zobaczyć na stronie wspomnianego domu, kliknij tutaj. Kiedy będziecie przewijać w dół i w dół, pamiętajcie: to była kolekcja JEDNEJ OSOBY. Aha, w przypadku tej aukcji tania były tylko wycena – poza tym drożyzna.

Zanim przejdę do aut warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju znaki/reklamy, które również zostały wystawione na sprzedaż. Kilka z nich poniżej.

Z aut można było przebierać. Było tam wszystko! Mercedes W124 Hammer był jednym z ciekawszych wozów, po pierwsze wycena mocno zaniżona, po drugie: HAMMER! Do wyboru były 4 sztuki Ferrari Testarossa, Ferrari F40 i ten „the best” Ferrari 275 GTB/6C Alloy. Było BMW E24 M6, W116 6.9, masa aut reprezentujących Włochy: Maserati Bora, Ghibli, De Tomaso Pantera, Lancie różnego rodzaju – można by wymieniać w nieskończoność. Kilka z nich poniżej.

Jedynym niezrozumiałym autem był Pontiac sprzedany za trochę ponad 2 tysiące euro. Co on tam robił? A przepraszam, to był pontiac Tran Sport SE

Ferrari F40

Sprzedany za 1 030 400 €

Ferrari 275 GTB/6C Alloy

Sprzedany za 3 416 000 €

Ferrari Testarossa (1 z 4)

Sprzedany za 117 600 €

Mercedes-Benz 300E ‚AMG’

Sprzedany za 84 000 €

1945 Willys

Sprzedany za 26 880 €

BMW 635 CSi ETCC Group A

Sprzedany za 162 400 €

Ferrari 330 GT 2+2 Series II

Sprzedany za 473 000$

Jaguar D-Type ‚Dla Dzieci ;)’

Sprzedany za 30 420 €

Maserati Bora 4.7

Sprzedany za 201 600 €

Pontiac Trans Sport SE

Sprzedany za 2 240 €

Ferrari 365 GTB/4 Daytona

Sprzedany za 873 600 €

Artykuły

Wiesmann powraca do żywych!

Klasykami.pl 15 Sierpnia 2018 Wiesmann Roadster Newsy motoryzacyjne Wiesmann powraca do żywych! Jeremy Clarkson powiedział kiedyś, że jest to idealny brytyjski roadster, ale produkcji niemieckiej. Obecnie pojawiają się plany wielkiego powrotu tego Brytyjczyka, u...

MotoLegends KLASYKI NA NOWO

motolegends.pl 12 sierpnia 2018 Przedstawiamy Wam gościnny wpis organizatora imprezy MotoLegends, która odbyła się w dniach 16-17 czerwca. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji, Klasykami.pl. 16 i 17 czerwca 2018 roku w Expo Silesia odbyła się pierwsza edycja...

Mercedes-Benz AMG CLK GTR: egzemplarz nr 9 idzie pod młotek.

Klasykami.pl 2 Sierpnia 2018 Mercedes-Benz Grupa FIA GT1 RM Sotheby's Monterey Mercedes-Benz AMG CLK GTR: egzemplarz nr 9 idzie pod młotek „A hypercar is a more advanced version of a supercar, such as the Porsche 918 Spyder, Ferrari LaFerrari, or the McLaren P1” U nas...